Вільшанському селищному голові

Яровому Володимиру Михайловичу

19523, Черкаська область,

Городищенський р-н,

смт Вільшана, вул. Шевченка, буд. 190

Громада Вільшанської ОТГ

(перелік осіб зазначено нижче, відповідно до територій)

 

ВИХ. №1 від 25 лютого 2019 року.

 

Борітеся – поборете,
Вам бог помагає!
За вас правда, за вас сила
І воля святая!
Т.Г. Шевченко

 

ВИМОГА ГРОМАДИ

 

Об’єднання територіальних громад спрямоване на створення та підтримку сприятливого життєвого середовища, необхідного для розвитку людини, її самореалізації, захисту її прав, надання населенню органами місцевого самоврядування й утвореними ними установами та організаціями якісних і доступних адміністративних, соціальних та інших послуг на відповідних територіях.

 

Посадові особи на своїй зміні знаходяться цілодобово, 365 днів на рік

(такий вже Ви вибрали шлях).

 

На заборону зйомки

Хотілося б наголосити про підстави проведення відео або фото зйомки. Аналізуючи підстави і різні Закони про дозвіл або заборону нашої зйомки.

Фото -, відео зйомка дій які мають ознаки на Нашу думку правопорушення має назву «Фіксація злочину або правопорушення». Наші дії направлені саме на фіксацію дій інших осіб, які, на Нашу особисту думку, є злочинцями або правопорушниками, а саме на останній сесії староста В’язівської с/р намагалась під протегувати розбазарювання землі під виглядом косогору, поганої якості землі (ці слова взагалі є неприйнятними для посадової особи т. як Стаття 14. Конституції України. Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Протягнути, розбазарити, видати землі шляхом протегування видати землі невідомим особам зареєстрованим в м. Черкаси відстоюючи не інтереси громади, та принципи розвитку власної громади, задовольняти потреби населення відповідної адміністративно - територіальної одиниці (Постанова КМ №214 від 08.04.2015р. Про затвердження методики формування спроможних територіальних громад), заради якої відбулося об’єднання, а заради власних інтересів, вбачаємо в цих діях ознаки корупції, зверхнє ставлення до нашого національного багатства та порушення регламенту шляхом голосування видачі землі не кожну окрему земельну ділянку, а пачками, не розуміючи кому і по скільки і для чого.

 

Ми маємо право на фіксацію подій

На теперішній час право громадянина на фіксацію злочину або правопорушення прямо ніде не прописано.., проте, ніде і не заборонено. В ст.. 55 Конституції України зазначено: «…Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань…» В нашому випадку ми маємо право захищати себе фіксацією подій, які відбуваються. Крім того, повторюючись, прямої заборони на фіксацію в тому сенсі, який нами обговорюється, не має.

Проводячи фіксацію, не розуміючи правових підстав, ми ризикуємо потрапити на правові хитрощі з боку тих, кого фіксуємо, а відтак і звинувачення нас у: втручанні в особисте життя – тобто, знання прав щодо фіксування є не правом, а засобом НАШОГО навіть виживання.

 

Я не посадовець… Я громадянин…

Можливо, найголовніше: дуже часто в своєму житті громадянин стикається із співробітниками, де останні повідомляли, що «я в першу чергу громадянин України, а потім міліціонер/поліцейський, (суддя, прокурор, депутат, лікар та ін..), тому відповідно до Конституції України я не хочу, щоб ви мене знімали ».

Якщо вони дійсно рядові громадяни, а не особи при «посаді» (не плутати з особами при «виконанні», це інший термін, з іншою суттю). Суддя, поліцейський, прокурор, військові, голова ОТГ, депутати майже всі працівники, які заступають на ту, чи іншу посаду, складають присягу – служити народу, тобто, усвідомлено відмовляються від деяких «привілеїв» звичайного громадянина на користь інших громадян своєї держави. Держава та її законодавство з початку свого існування закладало суть терміну «бути Героєм». Як приклад, Герої Небесної Сотні полягли не за квартиру в Києві чи шматок землі, не за зарплати чи «відкати», не за “протегування певних осіб для видачі їм землі”, вони полягли за свою Україну… без претензій на привілеї.

 

Ст. 307 стосується фізичних осіб, а не посадовців

Законодавство України передбачає, що особи, які працюють на неї, є такими Героями без заявок на привілеї звичайного громадянина, в тому числі з правом заборони зйомки. На даний час більш менш роз’яснено право на зйомку в ст.. 307 Цивільного Кодексу України (на яку, до речі, і посилаються особи, які забороняють знімати): «Захист інтересів фізичної особи при проведенні фото -, кіно -, теле – та відео зйомок».

По-перше, необхідно задаємо ВАМ питання: «захист інтересів ЯКОЇ особи?» Фізична особа, в розумінні закону, це людина, громадянин, НЕ службовець, НЕ поліцейський, НЕ суддя, НЕ ГОЛОВА ОТГ, НЕ ДЕПУТАТ, а саме громадянин. Голова ОТГ, суддя, поліцейський , депутат склавши присягу народу, перебуваючи на посаді, виконуючи свої обов’язки Голови ОТГ, судді, депутата, поліцейського є фізичною особою? Ні, Ви на цей час є Головою ОТГ, депутатом, поліцейським, суддею, представником влади в Україні, особою при посаді –посадовцем!

Більш детально про посадових осіб можна прочитати у листі Міністерства Юстиції від 03.11.2006р. за № 22-48-548. Проте, це правило не стосується тих осіб, які склали присягу народу України. Вони на своїй зміні знаходяться цілодобово, 365 днів на рік (такий вже вони вибрали шлях).

(Пленум Верховного Суду України, Постанова "Про судову практику у справах про хабарництво" від 26.04.2002 N 5)

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0005700-02

У робочу зміну посадовець не є “фізичною особою” ВІН ПОСАДОВА ОСОБА!!!

Повертаючись до ст. 307 ЦКУ, стаття цього закону захищає права НЕ ПОСАДОВЦЯ, а фізичної особи. Приклад, Ви виконуєте обов’язки старости, чи можна Вас знімати? З того моменту, як Ви заступили на робочу зміну, до того часу, як Ви підете додому – ТАК, можна. З часу, як Ви «здали зміну», Ви перетворюєтесь на «фізичну особу» і маєте право заборонити зйомку відносно Вас.

 

Коли зйомку забороняють за відсутністю правопорушення…

Коли забороняли проводити зйомку, звертаючи увагу на те, що ні злочину, ні правопорушення не відбувається, МИ повідомляємо наступне: «Я вважаю, що такі дії можуть виникнути з Вашого боку, а тому для своєї безпеки , безпеки громади НАШІ і ВАШІ дії/спілкування буду фіксуватися». При відмові та забороні знімати стає зрозуміло, що такі дії суперечать Закону “Про місцеве самоврядування”, суперечать та головним принципам

Стаття 4. Основні принципи місцевого самоврядування

Місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципах:

народовладдя;

законності;

гласності;

колегіальності;

поєднання місцевих і державних інтересів;

виборності;

правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених цим та іншими законами;

підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб;

державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування;

судового захисту прав місцевого самоврядування.

 

ВИМАГАЄМО:

 1. Переглянути питання про обов’язкову акредитацію відео, фото зйомки, що тягне за собою дозвіл або заборону на зйомку, (хто і за якими принципами це буде вирішувати?) що суперечить принципам демократичного суспільства, головним принципам Конституції України, Закону “Про місцеве самоврядування”, Цивільного кодексу., зняти будь-які заборони , які суперечать принципам гласності та служінню народу і громаді. В іншому випадку будемо змушені звернутися до наглядових органів.

 2. Скасувати незаконний регламент, що суперечить Конституції України та затвердити нову редакцію.

 3. Вимагаємо Голові ОТГ та кожному депутатові виголосити та прийняти присягу на служіння народові України та громаді. Вважаємо, що не всі вищевказані особи зрозуміли покладену на них відповідальність та обов’язки.

 4. В зв’язку тим, що територія Громади охоплює територію в 239,72 кв. км, що нараховує 8474 особи, що унеможливлює кожному громадянину доступність до органів місцевого самоврядування Просимо на офіційному сайті Вільшанської ОТГ постійно розміщати та оновлювати:

  1. Адреси, телефони для звернень , години прийому депутатів Вільшанської ОТГ відповідно до їх повноважень та надати можливість громаді реалізовувати своє право на звернення та доступність до депутата, на даний момент - це не є можливим!!!

  2. Розрахункові рахунки, ставки податків та зборів Вільшанської ОТГ, телефони начальників відділів, для можливості отримувати консультації.

  3. Оповіщати заздалегідь громаду на офіційному сайті громади, дати та часи засідань комісій, виконавчого комітету, проведення сесій.

  4. Розміщати скановані копії усіх рішень сесій Вільшанської ОТГ, Реєстр рішень по кожній сесії, Рішення виконавчого комітету, звіти старост, депутатів (саме сканованих копій, що унеможливить підробку протоколів голосування та рішень Вільшанської ОТГ, що тягне за собою Кримінальну відповідальність) на сьогоднішній день на сайті розміщений Регламент Вільшанської ОТГ суперечить чинному законодавству та навіть нормам правового документу, в форматі Word!!!Просимо притягнути до відповідальності особу, на яку покладено функції з діловодства Вільшанської ОТГ, та прозвітувати перед громадою.

  5. Визначити дату звітів депутатів та старост перед громадою, оповістити громаду шляхом опублікування на офіційному сайті Вільшанської ОТГ (відповідно до Закону депутати повинні оповістити про дату та місце свого звітування за 7 днів в засобах масової інформації), але так як не всім ці засоби є доступними, просимо визначити дати та розмістити на сайті громади.

 5. Відповідно до Закону “Про доступ до публічної інформації” визначити:

  1. відповідального за доступ громадян до публічної інформації

  2. електронну та поштову адресу для звернень відповідно до цього закону, викласти на офіційному сайті форму звернення відповідно до Закону Про доступ до публічної інформації, це звернення дасть змогу громадянину в термін 5 днів отримати будь яку інформацію, копію будь якого документа яка\ий був\ла створена в стінах Вільшанської ОТГ. Ненадання відповіді за запитом відповідно до Закону до доступу про публічної відповідальності тягне за собою, скаргу до Уповноваженої з прав людини та притягнення до Адміністративної відповідальності посадової особи, яка не надала відповідь.

 6. Прийняти Положення про старост, що надасть громаді можливість реалізовувати свої права, заборонити старостам відмовляти громадянину України в прийомі заяв, скарг та пропозицій. Громада обурена поведінкою деяких старост, які зловживають необізнаністю громадян та відмовляють у допомозі.

 7. Відповідно до Постанова КМ №214 від 08.04.2015р. Про затвердження методики формування спроможних територіальних громад та інших законодавчих актів, принципами яких є - “Від ефективного використання об’єктів комунальної власності залежить матеріальне благополуччя всієї територіальної громади”. Вимагаємо: всіх посадових осіб, депутатів, - всі свої дії направити на розробку перспективного плану розвитку адміністративно-територіальної одиниці Вільшанської ОТГ, а саме пріоритетно забезпечити потреби в ресурсах громадян Вільшанської ОТГ.

  1. Вимагаємо визначити пріоритет в забезпечені землею спочатку громадян громади та винести відповідне рішення. Тільки прийнявши таке рішення громада зможе спочатку забезпечити свою громаду. В іншому випадку будемо змушені оспорювати в суді подібні рішення , які суперечать інтересам громади, відповідно до законів України.

 

 

Не дамо роздерибанити нашу власність, та припинимо старі корупційні схеми:

 

- На останній сесії ми побачили , як староста В’язівської с\р пріоритети громади поставила нижче власних корисливих інтересів, а саме не відстоювала землі для потреб своєї громади, а просовувала землю Черкащанам, В’язівсmка громада обурена так, як неодноразово звертаючись за виділенням землі отримували відмову, не тільки в землі, а навіть в реєстрації заяв та в допомозі скласти заяви відповідно до законів України. Зі слів В’язівської голови що, це є Рекомендація Головного управління Держгеокадастру на виділення землі Черкащанам -але тепер уже старости В’язівської с\р є один керівник чиї інтереси вона повинна відстоювати - це населення громади .

Громада Вільшанської ОТГ:

 

Вимога у форматі PDF

0

Автор: Громада Вільшанської ОТГ

Коментарі

05.03.2019 22:32
1. Романенко Ярослав 0

Вимогу потрібно підписати. Всі хто згодний звяжіться зі мною, домовимось про зустріч та підпис для подальшого направлення голові.


Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
 • Опублікував: Романенко Ярослав
 • Опубліковано 05.03.2019 22:15
 • Перегляди: 551
 • Коментарі: 1

Теги